Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Leki

Značka LEKI patří bezpochyby do světové špičky. Všechny její produkty se vyznačují vysokou kvalitou, funkčností a důrazem na bezpečnost. Vývoj holí, rukavic a dalšího vybavení probíhá v těsné spolupráci se závodní veřejností, horskými vůdci, prodejci a dodavateli, což zaručuje, že výrobky jsou opravdu funkční a plní požadavky všech svých uživatelů.

Jak společnost LEKI vznikla?

Z dřevozpracujícího podniku založeného v roce 1948 v Dettingenu/Tecku Karlem Lenhartem, vyrábějícího dřevěná písmena pro nápisy v pekárnách či řeznictvích, vzniká společnost LEKI Lenhart GmbH.

Osobní nespokojenost zakladatele, odstartovala jedinečný rozvoj společnosti LEKI: Karl Lenhart byl nadšeným sportovním lyžařem, s kvalitou a funkčností tehdy dostupných lyžařských holí však nebyl spokojen. Proto začal na svých obráběcích strojích sám vyrábět rukojeti a talířky pro lyžařské hole.Již v 60. letech začala jejich sériová výroba.

Jelikož měl Karl Lenhart zkušenosti také z oboru stavby letadel, znal postupy na zpracování hliníku a kompozitních materiálů. Z těchto surovin vyrobil svoje první lyžařské lyže a v roce 1970 je pod značkou LEKI, která vznikla spojením prvních dvou písmen jména majitele a sídla firmy - Lenhart a Kirchheim - uvedl na trh.

Nyní společnost LEKI vyrábí kvalitní sportovní rukavice a hole - sjezdové hole, běžecké hole, trekkingové hole a hole na Nordick Walking.

 

Leki nabízí zboží v těchto kategoriích: Batohy a tašky > Batohy, Batohy a tašky > Tašky > Cestovní tašky, Batohy a tašky > Obaly > Obaly na lyže, Batohy a tašky > Ledvinky, Nordic walking, Oblečení > Pánské oblečení > Mikiny, Oblečení > Pánské oblečení > Kalhoty, Oblečení > Dámské oblečení > Trička, Oblečení > Dámské oblečení > Bundy a vesty, Oblečení > Doplňky k oblečení > Čepice, Oblečení > Doplňky k oblečení > Šály a nákrčníky, Oblečení > Doplňky k oblečení > Rukavice, Trekové hole, Dárky, Dárky > Dárky pro běžkaře, Zimní sporty > Sjezdové lyžování > Sjezdové hole, Zimní sporty > Sjezdové lyžování > Příslušenství > Chrániče, Zimní sporty > Sjezdové lyžování > Příslušenství > Obaly, Zimní sporty > Běžecké lyžování > Běžecké hole, Zimní sporty > Běžecké lyžování > Běžecké hole > Závodní hole, Zimní sporty > Běžecké lyžování > Běžecké hole > Univerzální hole, Zimní sporty > Běžecké lyžování > Běžecké hole > Náhradní díly a doplňky k holím, Zimní sporty > Skialpinismus > Skialpové hole

Nalezené produkty: 556

Produkty