Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Dolomite

Příběh společnosti Dolomite se začal psát v roce 1897, když ji v Itálii založil tehdy pouze 17letý Guiseppe Garbuio pod názvem „Fabbrica Scarpe Montello“. Kvalita výrobků společnosti byla v roce 1912 odměněna zlatou medailí na prestižní výstavě v Římě.

Od roku 1920 začala firma zaměřovat svou výrobu na pracovní obuv a obuv do hor. O 10 let později byly vynalezeny první lyžařské boty. Společnost mění svůj stávající název na „La Dolomite“ a začíná vyrábět první celokoženou lyžařskou obuv. Společnost se dále zaměřila převážně na výrobu lyžařských bot a v roce 1957 se svým modelem "Salmon Security" vyhrála jedno z nejprestižnějších italských ocenění "Golden Compass" za design. Tuto cenu vyhrála i  podruhé v roce 1967, tentokrát s modelem "Sintesi". Rok 1969 se stal bodem přechodu od kůže k plastu při výrobě lyžařských bot a společnost La Dolomite přistupuje k modernizaci výroby. V dalším roce společnost pozměňuje svůj název na "Dolomite".

Dolomite se díky vynikající kvalitě své obuvi setkala jak komerčním úspěchem a s nárůstem klientely a roku 1998 se stala partnerem společnosti Tecnica Group, italskou firmou vyrábějící sportovní vybavení žádaných značek. V tomtéž roce Dolomite představila novou linii sportovní obuvi HAWK ABS, exkluzivní modely horských bot vyznačující se svou pevností a excelentní stabilitou nohy. V roce 2001 společnost Dolomite uvedla na trh reedici modelu lyžařských bot Sintesi, v minulosti oceněného prestižní cenou "Golden Pass".

V roce 2009 společnost Dolomite se svým modelem pohorek Cougar HP GTX vyhrála Outdoor Industry Award a o rok později získal model Cougar HP PRO GTX v Německu cenu za design.

Dolomite nabízí zboží v těchto kategoriích: Výprodej > Pánské boty, Boty > Pánské boty

Nalezené produkty: 1